ŞARTLAR-KOŞULLAR

UYARI : İlgili yasa gereği lütfen aşağıdaki sözleşme metnimizi 16 punto ve koyu fontta print ederek okuyunuz.Ayrıca; internet sitemizde üye olan her müşteri, tarafımızdan düzenlenmiş olan aşağıdaki satış sözleşmemizin tüm maddelerini başka bir ihbara gerek kalmadan okumuş ve kabul etmiş sayılır…

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

İşbu sözleşme Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.

MADDE 1 – KONU

İşbu sözleşmenin konusu, SATICI nın, ALICI ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

MADDE 2.1 – SATICI BİLGİLERİ

www.kokulutas.net  – Berna Ertürk Polat

Hacı Yusuf Mah. Eser Sok. No:21/13 Balıkesir-Bandırma

MADDE 2.2 – ALICI BİLGİLERİ

Müşteri olarak www.kokulutas.net sitesinde alışveriş yapan kişi.
Alışveriş Sırasın da  kullanılan  adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır.

MADDE 4 – GENEL HÜKÜMLER

4.1 – ALICI, Madde 3 te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2 – Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 10 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

4.3 – Sözleşme konusu ürün, ALICI dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4 – SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 – Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin bir nüshasının SATICI ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI ya ait ödemenin  ALICI nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI ya ödememesi halinde, ALICI nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI ya aittir.

4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden veya havale ile ödenir.

4.8- İşbu sözleşme, ALICI tarafından okudum kabul ediyorum tıklamasıyla geçerli olacaktır.

MADDE 5 – CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren (14) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICIYA ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI ya teslim edilen ürünün SATICI ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde ürün bedeli ALICI ya iade edilir. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

DİĞER BİLGİLER                                                                         :

Ürünü kargodan teslim aldığınız zaman, taşımadan kaynaklanan bir problem görülüyorsa lütfen ürünü teslim almayınız ve bizimle derhal irtibata geçiniz.

Aksi belirtilmedikçe ürün tamamlandıktan sonra siparişinizin kargoya teslimatı 1-2 işgününde yapılmaktadır.

Ürün sayfasında sevk için detay bilgi olarak verilir. Süre en erken 3 engeç 25 günde yapılabilir, bu süre ürün sayfasında gösterilmektedir. Tam bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz ürün sayfalarında yayınlanan ürünler stoktan gönderilmez , Siparişe özel yapılmaktadır.

Hizmetlerimiz ve ürünlerimiz için detaylı bilgi almak için haftaiçi 09:00-18:00 arasında irtibata geçebileceğiniz  iletisim@kokulutas.net  e-mail adreslerimiz mevcuttur. size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Sitemizden satın almış olduğunuz tüm ürünler üretim hatalarına karşı garantilidir.

– Hatalı Girdiğiniz siparişler hakkında:

Bize web sitemiz üzerinden iletişim butonunu tıklayıp mesaj yazabilirsiniz. Makul sürede gönderdiğiniz hatalı sipariş mesajlarınız hemen işleme alınır.

İade Şartları 

Ürün iadelerinizi kargonuzu teslim aldıktan sonra engeç 7gün içinde bize bildirmelisiniz.İadesi kabul edilen ürünü 2 gün içinde kargoya teslim etmelisiniz.İade yapılacak ürünün geri satış özelliği bozulmamış olması ve ambalajıyla birlikte iade edilmesi gerekmektedir

İş bu şartlar sözleşme niteliğindedir, okudum şıkkını işaretleyen alıcı gayri kabili rucu olarak kabul etmiş sayılır.

Değişim Şartları

Değişim talebinizi ürünü teslim aldıktan 5 gün içinde bize bildiriniz.